تاريخ : سه شنبه 1391/6/21
کد خبر: 7749
مسابقه حفظ و ترجمه زیارت جامعه کبیره برگزار می‌شود

مسابقه حفظ و ترجمه زیارت جامعه کبیره برگزار می‌شود

به گزارش پایگاه حدیث نت، حجت الاسلام و المسلین «غلامعلی» گفت: این مسابقه در سه بخش حفظ، ترجمه و رونویسی زیارت جامعه کبیره انتخاب شده و مهلت ثبت نام در این مسابقه تا 10 آبان 91 همزمان با میلاد امام هادی(ع) خواهد بود.

مدیر کل امور فرهنگی دارالحدیث با بیان اینکه ثبت‌نام در این مسابقه به صورت اینترنتی و از طریق سایت ویژه‌ای انجام می‌گیرد افزود: دانشگاه قرآن و حدیث مؤسسه علمی ـ فرهنگی دارالحدیث وظیفه طراحی این پایگاه اینترنتی را بر عهده گرفته‌ است و در عین حال در مدارس علمیه نیز ثبت‌نام صورت می‌گیرد.
وی افزود: شرکت در مسابقه برای عموم آزاد است و علاقه مندان می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی www.mthaqalain.ir
و تكميل فرم ثبت نام و یا دریافت کتابچه زیارت به همراه ترجمه آیت الله خرازی از مراکز مدیریت استان ها یا دریافت آن از طریق پایگاه اینترنتی ثبت نام کنند.
وی ادامه داد: رونویسی از زیارت جامعه کبیره موجب آشنایی و انس بیشتر شرکت‌کنندگان با مفاهیم عالی موجود در این زیارت خواهد شد و در سالروز ولادت امام هادی(ع) افراد برتر این مسابقه معرفی خواهند شد.
حجت الاسلام و المسلمین «غلامعلی» با اشاره به جوایز در نظر گرفته شده برای مرحله نخست این مسابقات گفت: یک قطعه سنگ از داخل ضریح امام حسین (ع) و نیز ده ها سفر کربلای معلی و عتبات عالیات در کنار سفرهای زیارتی به مشهد مقدس برای این منظور در نظر گرفته شده است.
مدیر کل امور فرهنگی دارالحدیث اظهار داشت: هر یک از نهادهای همکار مسئول تأمین بخشی از هزینه مسابقه شده‌اند.
مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث با حضور در بخش کمیته علمی ستاد مسابقه فوق گذشته از همکاری های علمی، در طراحی سؤالات بخشی از اجرای مسابقه همکاری می کند. گفتنی است بخش دانشکده مجازی، دانشگاه قرآن و حدیث نیز که از توابع مؤسسه دارالحدیث هست به صورت مستقل در این مسابقه همکاری می کند.
با توجه به دستور ریاست معزز مؤسسه آیت الله ری شهری و ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر صادقی مبنی بر همکاری با ستاد مسابقات ثقلین معاونت فرهنگی مؤسسه تصمیم گرفت که از سه ماه پیش تا کنون به صورت فعال و مستمر با ستاد فوق همکاری کند. اجرای طرح مسابقات مجازی در فضای مجازی نیز بخشی از تعهدات دانشگاه قرآن و حدیث است.

خبرگزاری فارس :
خبرگزاری ایکنا :
خبرگزاری ایرنا :